North Region Junior League

 

Page created: 15 February 2021

Updated: 13 March 2024

 

As part of the Scottish Junior FA's 1968 re-organisation, the Aberdeenshire & District Junior League and Morayshire Junior League formed the North Region Junior League. The two sections North and East still retained the old boundaries and a play-off for the Wick Allan Shield determined the overall League Champions.

From 1973 the East Section was split into first and second divisions.

 

In 2001 the sections merged and the Super League division formed.

 

In 2020-21, due to the Covid-19 pandemic, the league was split into regional divisions but these were ultimately abandoned and the season was declared null and void.

 

From 2022-23, the Super League was renamed Premier League and Divisions 1 and 2 were combined as a single Championship division.

 

The League sits at tier 6 and 7 of the Scottish Football Pyramid, feeding into the Highland League.

 

 

Winners

 

Play-off Winners

1968-69 Banks o' Dee

1969-70 Banks o' Dee

1970-71 Banks o' Dee

1971-72 Sunnybank

1972-73 Banks o' Dee

1973-74 Burghead Thistle

1974-75 Sunnybank

1975-76 Sunnybank

1976-77 Banks o' Dee

1977-78 Aberdeen East End

1978-79 Banks o' Dee

 

 

1979-80 Fraserburgh United

1980-81 Banks o' Dee

1981-82 Banks o' Dee

1982-83 Sunnybank

1983-84 Banks o' Dee

1984-85 FC Stoneywood

1985-86 Deveronside

1986-87 Banks o' Dee

1987-88 Deveronside

1988-89 Bon Accord

1989-90 Deveronside

 

 

1990-91 FC Stoneywood

1991-92 FC Stoneywood

1992-93 Buckie Rovers

1993-94 Stonehaven

1994-95 FC Stoneywood

1995-96 Inverurie Loco Works

1996-97 Sunnybank

1997-98 Inverurie Loco Works

1998-99 Sunnybank

1999-00 Deveronside

2000-01 Longside

 

 

Super League (2001-2022) Premier (from 2022)

2001-02 Formartine United

2002-03 Sunnybank

2003-04 Culter

2004-05 Culter

2005-06 Culter

2006-07 Culter

2007-08 Banks o' Dee

 

 

 

2008-09 Banks o' Dee

2009-10 Sunnybank

2010-11 Culter

2011-12 Hermes

2012-13 Culter

2013-14 Culter

2014-15 Hermes

 

 

 

2015-16 Banks o' Dee

2016-17 Banks o' Dee

2017-18 Banks o' Dee

2018-19 Banks o' Dee

2019-20 unfinished

2020-21 no competition

2021-22 Banks o' Dee

2022-23 Culter

 

 

Aberdeen North Division

2020-21 unfinished

 

Aberdeen South Division

2020-21 unfinished

 

Banff & Buchan Division

2020-21 unfinished

 

West Division

2020-21 unfinished

 

 

 

 

North Region League (East Section)

1968-69 Banks o' Dee

1969-70 Banks o' Dee

1970-71 Banks o' Dee

1971-72 Sunnybank

1972-73 Banks o' Dee

 

Division 1

1973-74 Parkvale

1974-75 Sunnybank

1975-76 Sunnybank

1976-77 Banks o' Dee

1977-78 Aberdeen East End

1978-79 Banks o' Dee

1979-80 Fraserburgh United

1980-81 Banks o' Dee

1981-82 Banks o' Dee

1982-83 Sunnybank

1983-84 Banks o' Dee

1984-85 FC Stoneywood

1985-86 Banks o' Dee

1986-87 Banks o' Dee

 

Premier Division

1987-88 Rosslyn Sports

1988-89 Bon Accord

1989-90 Stonehaven

1990-91 FC Stoneywood

1991-92 FC Stoneywood

1992-93 Inverurie Loco Works

1993-94 Stonehaven

1994-95 FC Stoneywood

1995-96 Inverurie Loco Works

1996-97 Sunnybank

1997-98 Inverurie Loco Works

1998-99 Sunnybank

1999-00 Longside

2000-01 Longside

 

 

North Region League (East Section)

Division 2

1973-74 Mugiemoss

1974-75 Stoneywood Works

1975-76 Lads' Club

1976-77 Mugiemoss

1977-78 Cuminestown

1978-79 Rosemount

1979-80 Buchanhaven Hearts

1980-81 Rosemount

1981-82 FC Stoneywood

1982-83 Parkvale

1983-84 Ellon United

1984-85 Aberdeen East End

1985-86 Cove Rangers

1986-87 Aberdeen East End

 

Division 1

1987-88 Bon Accord

1988-89 Stonehaven

1989-90 Hall Russell United

1990-91 Fraserburgh United

1991-92 Buchanhaven Hearts

1992-93 Aberdeen East End

1993-94 Longside

1994-95 Hermes

1995-96 Banks o' Dee

1996-97 Lewis United

1997-98 Cruden Bay

1998-99 Banks o' Dee

1999-00 Cruden Bay

2000-01 Culter

North Region Junior League (North Section)

1968-69 Burghead Thistle

1969-70 Buckie Rovers

1970-71 Islavale

1971-72 Forres Thistle

1972-73 Burghead Thistle

1973-74 Burghead Thistle

1974-75 Buckie Rovers

1975-76 Nairn St Ninian

1976-77 Burghead Thistle

1977-78 Nairn St Ninian

1978-79 Nairn St Ninian

1979-80 Forres Thistle

1980-81 Bishopmill United

1981-82 Nairn St Ninian

1982-83 Buckie Rovers

1983-84 Deveronside

1984-85 Fochabers

1985-86 Deveronside

1986-87 Cabar Feidh

1987-88 Deveronside

1988-89 Deveronside

1989-90 Deveronside

1990-91 Deveronside

1991-92 Lossiemouth United

1992-93 Buckie Rovers

1993-94 Deveronside

1994-95 Lossiemouth United

1995-96 Deveronside

1996-97 Islavale

1997-98 Islavale

1998-99 Islavale

1999-00 Deveronside

2000-01 Deveronside

 

 

 

Division 1 East

2001-02 Lads' Club

2002-03 Turriff United

 

Division 1 North

2001-02 Strathspey Thistle

2002-03 Forres Thistle

 

 

Division 1

2003-04 Maud

2004-05 Parkvale

2005-06 Dyce Juniors

2006-07 Aberdeen East End

2007-08 Banchory St Ternan

2008-09 Buchanhaven Hearts

2009-10 Fraserburgh United

2010-11 Inverness City

2011-12 Inverness City

2012-13 New Elgin

Division 2

2003-04 Islavale

2004-05 New Elgin

2005-06 New Elgin

2006-07 Fochabers

2007-08 Lossiemouth United

2008-09 Inverness City

2009-10 Burghead Thistle

2010-11 Parkvale

2011-12 Portgordon Victoria

2012-13 Colony Park

 

 

 

Division 1 East

2013-14 Cruden Bay

2014-15 Bridge of Don Thistle

2015-16 Colony Park

2016-17 Ellon United

2017-18 Aberdeen East End

 

Division 1 West

2013-14 Inverness City

2014-15 Grantown

2015-16 Buckie Rovers

2016-17 Spey Valley United

2017-18 Nairn St Ninian

 

 

 

Division 1

2018-19 Banchory St Ternan

2019-20 unfinished

2020-21 no competition

2021-22 Stonehaven

 

Championship

2022-23 Sunnybank

 

 

Division 2

2018-19 Buchanhaven Hearts

2019-20 unfinished

2020-21 no competition

2021-22 Rossie Rovers

 

 

North Region (East Section) League Cup

1968-69 Banks o' Dee

1969-70 Banks o' Dee

1970-71 Banks o' Dee

1971-72 Banks o' Dee

1972-73 Lewis United

1973-74 Banks o' Dee

1974-75 Lewis United

1975-76 Sunnybank

1976-77 Lewis United

1977-78 St Machar

1978-79 Sunnybank

 

 

 

1979-80 Banks o' Dee

1980-81 Sunnybank

1981-82 Sunnybank

1982-83 Banks o' Dee

1983-84 Banks o' Dee

1984-85 Turriff United

1985-86 FC Stoneywood

1986-87 Inverurie Loco Works

1987-88 Bon Accord

1988-89 Inverurie Loco Works

1989-90 East End

 

 

1990-91 FC Stoneywood

1991-92 Inverurie Loco Works

1992-93 Sunnybank

1993-94 Sunnybank

1994-95 FC Stoneywood

1995-96 Bon Accord

1996-97 Sunnybank

1997-98 FC Stoneywood

1998-99 Formartine United

1999-00 Sunnybank

2000-01 Sunnybank

North Region League Cup

2003-04 Hermes

2004-05 Glentanar

2005-06 Culter

2006-07 Turriff United

2007-08 Sunnybank

2008-09 Dyce Juniors

2009-10 Sunnybank

 

 

 

2010-11 Culter

2011-12 Maud

2012-13 FC Stoneywood

2013-14 Banks o' Dee

2014-15 Hermes

2015-16 Dyce Juniors

2016-17 Banks o' Dee

 

 

2017-18 Dyce Juniors

2018-19 Banks o' Dee

2019-20 unfinished

2020-21 no competition

2021-22 Banks o' Dee

2022-23 Culter

 

 

League Cup Aberdeen

2020-21 unfinished

 

League Cup Banff & Buchan

2020-21 unfinished

 

League Cup West

2020-21 unfinished

 

 

Supplementary League Cup

2006-07 Hall Russell United

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1968-69 North Region Junior League

East Section

 

P

W

D

L

F

A

Pts

Banks o' Dee

24

18

3

3

76

28

39

Stonehaven

24

18

1

5

63

38

37

Inverurie Loco Works

24

16

3

5

79

37

35

Sunnybank

24

14

3

7

76

37

31

Lewis United

24

12

1

11

65

68

25

Formartine United

24

11

2

11

56

50

24

Parkvale

24

10

4

10

52

54

24

Buchanhaven Hearts

24

11

2

11

52

70

24

Mugiemoss

24

10

3

11

54

52

23

Rosemount

24

8

4

12

44

59

20

Stoneywood Works

24

6

3

15

41

74

15

Aberdeen East End

24

4

3

17

57

83

11

Balgownie

24

1

2

21

31

96

4

XXXXXXXXXXXXXXXXX

 

 

 

 

 

 

 

 

North Section

 

P

W

D

L

F

A

Pts

Burghead Thistle

 

 

 

 

 

 

 

Buckie Rovers

 

 

 

 

 

 

 

Forres Thistle

 

 

 

 

 

 

 

Islavale

 

 

 

 

 

 

 

Lossiemouth United

 

 

 

 

 

 

 

Nairn St Ninian

 

 

 

 

 

 

 

New Elgin

 

 

 

 

 

 

 

RAF Kinloss

 

 

 

 

 

 

 

XXXXXXXXXXXXXXXXX

 

 

 

 

 

 

 

Bishopmill United withdrew and their fixtures taken over by Nairn St Ninian

Burghead Thistle were champions

Play-off - 2 legs

Banks o' Dee v Burghead Thistle 5-0, 6-0

 

East Section

Results

Balg

BoD

Buch

EE

Form

ILW

Lew

Mug

Park

Ros

Ston

SW

Sunn

Balgownie

0-5

1-2

1-6

2-2

1-5

1-3

2-3

2-7

0-4

1-3

2-6

1-4

Banks o' Dee

3-1

6-1

2-1

0-2

1-0

3-2

3-0

3-0

3-3

1-3

4-0

2-4

Buchanhaven Hearts

6-0

1-4

4-1

4-2

1-9

1-0

1-1

2-0

4-0

3-5

2-1

0-6

East End

1-4

2-4

0-2

3-5

1-3

8-4

3-2

3-4

1-2

2-4

4-3

1-5

Formartine United

4-1

1-1

2-4

4-3

2-6

9-1

1-2

0-3

2-1

1-2

1-2

2-1

Inverurie Loco Works

6-1

2-2

2-2

4-2

3-1

3-1

5-1

3-2

2-1

1-0

3-2

2-3

Lewis United

3-3

1-3

3-1

7-1

3-1

2-6

0-3

1-4

4-3

2-0

5-0

0-5

Mugiemoss

2-1

2-3

8-2

3-3

0-2

4-3

2-6

2-1

1-2

1-2

2-3

1-1

Parkvale

3-2

1-8

4-0

2-2

1-3

0-2

3-5

2-1

5-4

0-2

2-4

2-2

Rosemount

2-1

0-6

4-1

4-4

0-2

2-0

0-2

3-7

1-1

2-1

2-0

0-2

Stonehaven

5-0

1-6

3-1

4-2

3-2

2-1

5-4

2-0

1-2

3-1

2-2

5-2

Stoneywood Works

4-3

0-2

2-3

2-1

1-4

1-6

1-3

0-4

1-1

3-3

1-3

0-7

Sunnybank

7-0

0-1

6-4

4-2

3-1

2-2

2-3

1-2

0-2

4-0

0-2

5-2

 

 

 

 

1969-70 North Region Junior League

East Section

 

P

W

D

L

F

A

Pts

Banks o' Dee

24

17

3

4

64

19

37

Stonehaven

24

16

5

3

65

29

37

Sunnybank

24

14

3

7

63

51

31

Lewis United

24

10

6

8

55

52

26

Rosemount

24

10

5

9

59

47

25

Buchanhaven Hearts

24

9

6

9

49

42

24

Parkvale

24

10

4

10

54

59

24

Inverurie Loco Works

24

10

2

12

38

43

22

St Machar

24

10

2

12

44

54

22

Formartine United

24

10

1

13

47

58

21

Mugiemoss

24

7

5

12

55

64

19

Aberdeen East End

24

7

2

15

42

70

16

Stoneywood Works

24

3

2

19

40

87

8

XXXXXXXXXXXXXXXXX

 

 

 

 

 

 

 

 

North Section

 

P

W

D

L

F

A

Pts

Buckie Rovers

17

12

5

0

63

29

29

Burghead Thistle

18

11

3

4

50

33

25

Nairn St Ninian

17

9

4

4

48

32

22

Bishopmill United

18

6

5

7

39

51

17

Lossiemouth United

18

7

2

9

36

38

16

RAF Kinloss

16

7

2

7

40

54

16

HMS Fulmar

17

7

1

9

38

43

15

Forres Thistle

18

5

3

10

43

52

13

New Elgin

18

4

4

10

39

48

12

Islavale

17

4

1

12

32

48

9

XXXXXXXXXXXXXXXXX

 

 

 

 

 

 

 

 

Play-off

23 May Banks o' Dee v Buckie Rovers 4-2

 

 

East Section

Results

BoD

Buch

EE

Form

ILW

Lew

Mug

Park

Ros

StM

Ston

SW

Sunn

Banks o' Dee

0-0

6-1

4-0

3-0

1-1

0-0

3-1

2-1

3-0

3-1

3-1

4-1

Buchanhaven Hearts

1-3

5-0

2-3

1-3

3-0

3-2

1-2

5-3

0-1

0-2

5-1

6-4

East End

2-1

2-2

2-1

4-1

5-0

1-4

2-3

2-1

1-2

0-5

5-2

3-3

Formartine United

0-2

2-2

3-1

1-0

3-2

4-3

2-1

1-2

1-2

1-5

6-1

1-5

Inverurie Loco Works

0-1

3-0

3-0

2-0

2-2

4-2

0-4

0-1

2-1

2-1

2-0

0-2

Lewis United

4-3

2-2

6-2

1-2

4-2

3-1

2-3

3-2

2-0

2-2

5-1

2-3

Mugiemoss

1-7

1-1

2-3

5-2

5-2

0-2

2-7

4-1

5-0

1-1

3-2

1-3

Parkvale

0-6

1-1

3-2

3-0

2-3

1-1

3-2

1-5

2-2

0-5

3-1

1-2

Rosemount

1-3

1-2

2-1

3-2

2-2

7-1

4-4

4-3

4-2

1-2

4-0

1-2

St Machar

2-1

1-3

3-2

1-3

3-2

2-4

4-1

1-4

1-5

3-1

3-2

1-2

Stonehaven

1-0

3-1

1-0

4-2

HW

1-1

3-2

3-3

1-1

2-1

6-1

5-1

Stoneywood Works

0-3

3-2

6-1

2-5

0-2

1-3

2-2

4-3

2-2

1-6

2-4

1-3

Sunnybank

0-2

0-1

5-1

3-2

4-1

3-2

2-3

5-0

1-1

2-2

1-6

6-4

 

Stonehaven v Inverurie LW was awarded as a Home win as LW forgot their kit

 

 

 

1970-71 North Region Junior League

East Section

 

P

W

D

L

F

A

Pts

Banks o' Dee

24

19

4

1

85

35

42

Lewis United

24

17

4

3

78

38

38

Stoneywood Works

24

14

5

5

74

40

33

Sunnybank

24

13

3

8

73

42

29

Stonehaven

24

12

2

10

73

68

26

Formartine United

24

9

3

12

56

57

21

St Machar

24

8

5

11

54

69

21

Aberdeen East End

24

10

1

13

57

77

21

Parkvale

24

8

4

12

54

70

20

Mugiemoss

24

7

5

12

43

59

20

Inverurie Loco Works

24

8

3

13

50

56

19

Buchanhaven Hearts

24

6

1

17

45

72

13

Rosemount

24

2

6

16

27

86

10

XXXXXXXXXXXXXXXXX

 

 

 

 

 

 

 

 

North Section

 

P

W

D

L

F

A

Pts

Islavale

18

12

4

2

63

35

28

Forres Thistle

18

11

4

3

59

33

26

Burghead Thistle

18

10

4

4

53

23

24

Buckie Rovers

18

7

5

6

40

38

19

Nairn St Ninian

18

7

5

6

39

53

19

Bishopmill United

18

5

8

5

46

42

18

RAF Kinloss

18

7

2

9

47

44

16

Lossiemouth United

18

5

6

7

36

48

16

HMS Fulmar

18

4

1

11

54

60

11

New Elgin

18

1

1

16

20

81

3

XXXXXXXXXXXXXXXXX

 

 

 

 

 

 

 

Play-off

Banks o' Dee beat Islavale

 

 

East Section

Results

BoD

Buch

EE

Form

ILW

Lew

Mug

Park

Ros

StM

Ston

SW

Sunn

Banks O' Dee

4-1

3-2

3-1

2-0

4-2

5-4

5-2

8-2

4-0

7-1

3-1

2-1

Buchanhaven Hearts

1-2

2-1

1-2

5-2

0-7

0-0

6-0

4-0

0-4

2-5

1-3

2-6

East End

1-1

3-2

1-6

6-5

1-2

7-1

6-4

3-2

4-2

4-3

1-4

0-4

Formartine United

1-3

5-1

5-0

1-2

1-1

4-2

2-3

0-2

2-3

4-2

1-3

3-4

Inverurie Loco Works

1-2

5-2

3-1

3-1

0-1

0-2

2-3

2-0

4-2

0-2

1-4

3-0

Lewis United

1-1

2-1

9-1

5-2

1-0

3-1

4-0

7-3

3-0

3-2

3-2

1-1

Mugiemoss

1-4

1-4

2-0

2-2

3-2

3-5

2-2

2-2

0-2

2-3

2-2

0-1

Parkvale

4-4

1-0

1-4

0-2

2-5

1-3

2-3

5-0

6-2

2-1

1-3

2-1

Rosemount

1-8

0-4

0-1

2-4

2-2

0-4

2-0

2-2

1-1

2-5

0-0

2-2

St Machar

2-1

4-1

3-5

1-2

4-4

3-2

3-4

3-3

3-2

2-6

2-2

1-3

Stonehaven

2-5

3-0

7-3

6-2

3-3

5-2

1-2

4-3

2-0

3-3

0-3

1-6

Stoneywood Works

1-1

6-4

3-1

5-1

3-0

4-4

2-4

4-2

6-0

2-3

6-1

4-1

Sunnybank

2-3

6-1

3-1

2-2

4-1

2-3

1-0

2-3

11-0

5-1

2-5

3-1

 

 

 

1971-72 North Region Junior League

East Section

 

P

W

D

L

F

A

Pts

Sunnybank

26

22

3

1

93

22

47

Banks o' Dee

25

19

4

2

86

30

42

Lewis United

26

18

3

5

81

41

39

Formartine United

26

12

6

8

68

57

30

Parkvale

26

12

4

10

62

50

28

Buchanhaven Hearts

26

10

6

10

51

52

26

Stonehaven

26

10

5

11

57

56

25

Inverurie Loco Works

26

8

8

10

62

60

24

Cuminestown

25

10

4

11

58

65

24

Stoneywood Works

26

8

5

13

54

65

21

Mugiemoss

26

7

7

12

42

54

21

Aberdeen East End

26

7

6

13

46

55

20

Rosemount

26

4

1

21

51

114

9

St Machar

24

1

2

21

33

126

4

XXXXXXXXXXXXXXXXX

 

 

 

 

 

 

 

 

North Section

 

P

W

D

L

F

A

Pts

Forres Thistle

 

 

 

 

 

 

 

Bishopmill United

 

 

 

 

 

 

 

Buckie Rovers

 

 

 

 

 

 

 

Burghead Thistle

 

 

 

 

 

 

 

HMS Fulmar

 

 

 

 

 

 

 

Islavale

 

 

 

 

 

 

 

Lossiemouth United

 

 

 

 

 

 

 

Nairn St Ninian

 

 

 

 

 

 

 

New Elgin

 

 

 

 

 

 

 

RAF Kinloss

 

 

 

 

 

 

 

Rothes Decimals

 

 

 

 

 

 

 

XXXXXXXXXXXXXXXXX

 

 

 

 

 

 

 

Forres Thistle were champions

Play-off at Mosset Park, Forres

20 May Sunnybank v Forres Thistle 5-4

 

East Section

Results

BoD

Buch

Cum

EE

Form

ILW

Lew

Mug

Park

Ros

StM

Ston

SW

Sunn

Banks o' Dee

3-1

2-2

5-0

6-1

2-0

2-2

5-1

2-1

6-1

3-0

3-0

4-0

1-3

Buchanhaven Hearts

4-2

2-3

3-1

0-4

3-3

1-2

1-0

1-2

1-0

1-1

0-1

3-2

0-2

Cuminestown

1-4

3-4

3-1

2-2

2-1

0-5

2-0

2-2

7-2

6-0

2-7

2-3

1-4

East End

0-1

3-2

1-1

2-2

2-2

0-3

0-4

1-1

8-1

4-0

1-1

3-1

3-4

Formartine United

2-3

7-4

0-3

3-1

2-1

1-2

3-3

4-3

3-0

9-2

5-4

3-3

0-4

Inverurie Loco Works

1-4

2-2

0-2

1-1

0-1

3-3

5-5

4-1

3-4

6-3

3-2

6-2

0-0

Lewis United

2-6

1-1

4-1

3-1

3-1

3-1

1-0

1-3

10-2

2-0

3-2

6-2

2-1

Mugiemoss

0-3

0-0

5-3

0-1

0-0

1-2

1-0

0-3

4-1

5-2

3-2

1-4

0-2

Parkvale

0-3

3-1

4-2

3-1

1-1

4-2

1-6

1-3

3-2

5-0

0-1

2-0

0-4

Rosemount

3-8

2-3

2-3

1-5

2-3

3-7

1-5

4-1

0-4

8-4

0-2

3-4

0-5

St Machar

NP

1-2

NP

1-3

2-9

0-5

3-7

2-2

2-11

3-8

2-4

1-0

2-10

Stonehaven

2-5

0-3

2-4

3-1

1-2

1-1

2-1

2-2

2-2

5-2

4-2

2-2

1-3

Stoneywood Works

2-2

1-5

5-1

4-2

1-0

1-2

2-3

1-1

2-0

2-2

5-0

2-3

2-4

Sunnybank

2-2

2-2

3-0

2-0

4-0

6-1

3-1

4-0

3-2

5-0

7-0

2-1

4-1

 

 

 

1972-73 North Region Junior League

East Section

 

P

W

D

L

F

A

Pts

Banks o' Dee

26

23

1

2

92

20

47

Sunnybank

26

16

4

6

79

41

36

Parkvale

26

15

6

5

54

39

36

Stonehaven

26

14

5

7

70

47

33

Lewis United

26

15

2

9

68

42

32

Aberdeen East End

26

12

4

10

58

54

28

Inverurie Loco Works

26

12

4

10

48

56

28

Mugiemoss

26

10

5

11

46

50

25

Buchanhaven Hearts

26

9

6

11

48

54

24

Stoneywood Works

26

9

3

14

53

58

21

Cuminestown

26

6

5

15

49

78

17

St Machar

26

6

3

17

45

82

15

Formartine United

26

5

2

19

41

85

12

Rosemount

26

4

2

20

34

79

10

XXXXXXXXXXXXXXXXX

 

 

 

 

 

 

 

 

North Section

 

P

W

D

L

F

A

Pts

Burghead Thistle

 

 

 

 

 

 

 

Bishopmill United

 

 

 

 

 

 

 

Buckie Rovers

 

 

 

 

 

 

 

Caber Feidh

 

 

 

 

 

 

 

Forres Thistle

 

 

 

 

 

 

 

Islavale

 

 

 

 

 

 

 

Lossiemouth United

 

 

 

 

 

 

 

Nairn St Ninian

 

 

 

 

 

 

 

New Elgin

 

 

 

 

 

 

 

RAF Kinloss

 

 

 

 

 

 

 

Rothes Decimals

 

 

 

 

 

 

 

XXXXXXXXXXXXXXXXX

 

 

 

 

 

 

 

Burghead Thistle were champions

Play-off at Heathryfold Park, Aberdeen

2 Jun Banks o' Dee v Burghead Thistle (4-0 HT)

 

East Section

Results

BoD

Buch

Cum

EE

Form

ILW

Lew

Mug

Park

Ros

StM

Ston

SW

Sun

Banks o' Dee

3-2

8-1

6-1

3-0

3-0

1-0

4-0

0-1

7-0

7-2

1-0

2-0

5-3

Buchanhaven Hearts

2-1

2-2

2-3

2-2

0-0

2-3

2-1

4-2

3-2

2-1

1-1

2-5

2-2

Cuminestown

1-2

3-2

0-0

3-1

2-3

3-2

1-2

1-1

2-1

5-3

1-5

5-3

2-4

East End

0-3

3-1

5-1

2-0

4-2

0-1

3-1

2-2

3-4

1-2

5-2

3-3

3-5

Formartine United

0-5

1-3

4-0

2-3

2-2

1-4

3-4

0-6

2-0

2-5

4-3

1-5

1-8

Inverurie Loco Works

0-3

3-0

2-1

2-0

5-2

1-1

1-1

2-5

3-1

4-1

1-4

3-2

1-3

Lewis United

1-2

5-2

5-2

1-3

4-0

4-2

1-2

0-3

4-2

5-1

1-0

4-1

4-0

Mugiemoss

0-5

2-2

3-2

2-2

1-0

1-2

2-4

2-3

2-2

2-0

2-3

5-1

2-0

Parkvale

0-4

1-0

1-0

2-1

3-2

2-3

2-2

2-1

1-0

2-0

3-3

2-1

1-1

Rosemount

0-4

1-3

4-3

0-6

3-2

0-1

1-3

1-2

1-3

2-2

1-3

2-5

2-5

St Machar

2-4

0-3

3-3

1-2

1-4

1-4

2-5

3-2

3-1

3-1

1-5

2-2

1-0

Stonehaven

1-3

2-1

3-3

5-1

5-2

5-1

4-3

1-1

2-2

2-1